Whatsapp Facebook Facebook Facebook Seyahat Sağlık Konut Hasar Anında Poliçemi Hatırlat Poliçemi Hatırlat SSS SSS Telefon Facebook Twitter Instagram Linkedin
WhatsApp ile Canlı Destek

Forum

Başlık Tarih
Kiracıyım, sadece eşyalarımı sigortalayabilir miyim?
Konut Sigortası, dilerseniz sadece eşyalarınızı, poliçe üzerinde belirtilen risklere karşı teminat altına alır. Eşyalarınızı yangın, hırsızlık, dahili su, sel, cam kırılması ve deprem gibi en çok gerçekleşen risklere karşı teminat altına alabilirsiniz.
Eksik Sigorta Nedir?
Sigorta bedelinin sigorta değerinden küçük olduğu durumlarda eksik sigorta oluşmaktadır. Tam hasar durumunda poliçedeki sigorta bedeli ödenirken kısmi hasarlarda ödenecek tazminat sigorta bedelinin sigorta değerine olan oranına göre tespit edilmektedir.
Bekleme Süresi Nedir?
Sağlık Sigortası poliçelerinde sektör genelinde kimi hastalıklara ait yatışlara bekleme süresi uygulanmaktadır. 12 aylık bekleme süresinin sonunda poliçenizi yenilemeniz halinde ilgili hastalıklara ilişkin yatışlar poliçe şartları ve teminat limitleriniz dahilinde karşılanmaktadır.
Yatarak Tedavi Teminatı Neleri Kapsar?
Sigortalının bir ameliyat veya bir hastalığın tedavisi nedeniyle hastanede yatmasını gerektiren durumlarda ortaya çıkan ameliyat giderleri ile ameliyat dışındaki ilaç, pansuman, bandaj, alçı, plaster gibi malzemeler ve her türlü iğne ve serumları, kan ve kan ürünleri takılması gibi masraflar; doktor takip ve konsültasyon masrafları; hastanede yatan sigortalının hastalığının takibi ve doktorun öngördüğü tedaviyi yönlendirici tetkikleri, tahlil, röntgen masrafları; standart tek kişilik özel oda, yemek ve refakatçi giderleri bu teminattan karşılanır.
Sağlık Sigortasında Hangi Teminatlar Bulunur?
Sağlık sigortalarında başlıca yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatları olarak ayırabileceğimiz iki temel teminat bulunmaktadır.
Trafik Sigortam Yurt Dışında da Geçerli mi
Trafik sigortası Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Yurt dışına çıkmadan önce gidilecek ülke yeşilkarta üye bir ülke ise, yeşilkart satın alınarak, teminatın devamı sağlanabilir.
Araç Değiminde Trafik Sigortası Devredilebilir mi
Araç değişiminde trafik sigortası poliçesinin iptali gerekmektedir. Trafik sigortasının yeni araca devri gibi bir uygulama yoktur.
Bavul Kaybı Olursa Sigortam Karşılayacak mı
Seyahatiniz sırasında bagajınız 24 saat içinde bulunamazsa havayolu şirketinin kayıp raporu tutması ile acil ihtiyaçlarınızın tamamı karşılanır.
Yurtdışı Seyahatimde Hastalanırsam Sağlık Masraflarım Sigortam Tarafından Karşılanır mı
Yurt dışı seyahatlerinizde kronik hastalıklarınız dışında tedavi masraflarınız seyahat sigortası poliçeniz kapsamında karşılanır.
Seyahat Sigortasından Kimler Yararlanabilir
Seyahat sigortası poliçesinden 18 - 65 yaşları arasındaki dileyen herkes kendisi ya da ailesiyle birlikte yararlanabilir.