Whatsapp Facebook Facebook Facebook Seyahat Sağlık Konut Hasar Anında Poliçemi Hatırlat Poliçemi Hatırlat SSS SSS Telefon Facebook Twitter Instagram Linkedin
WhatsApp ile Canlı Destek

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyım

Kasko sigortası yaptırarak olası tehlikeleri minimuma indirmiş olursunuz.


Kendi aracınızı tam olarak güvence altına alabilmeniz ancak kasko sigortası ile mümkün olur. Kasko yaptırmadığınız zaman aracınızı da tüm tehlikelere karşı savunmasız bırakmış olursunuz.Trafik sigortası karşı tarafı, Kasko sigortası sizin aracınızı korur!


Trafik sigortası, bir aracın trafiğe çıkabilmesi için yaptırılması zorunlu bir sigortadır. Herhangi bir kaza durumunda kusurun sizde olması halinde karşı tarafın malına ya da canına verilen zararı belirli sınırlar dahilinde karşılar. Trafik sigortası kendi aracınızda oluşan zararı karşılamaz. Kasko sigortası ise sizin aracınızın kaza yapması, yanması, çalınması, doğal afetler gibi bir çok neden ile uğrayacağı zararları poliçe kapsamında güvence altına alır.


Nasıl kasko yaptırabilirim ve Kasko değeri belirlenirken hangi unsurlar dikkate alınır?


Kasko sigortası yaptırmak için öncelikle iyi bir acente ve güvenilir bir sigorta şirketi seçmeniz gerekir.


Türkiye Sigorta Birliği tarafından aylık olarak yayınlanan kasko değer listesi oluşturulurken esas alınan kriterlerden ilki aracınızın markası, hangi yıl üretildiği, modeli ve modele bağlı olarak içerdiği teknik özelliklerdir. Model yılları farklı olan aynı marka iki aracın teknik nitelikleri farklı olacağı için kasko değerleri de farklı olur. İkinci olarak, aracın kullanım amacı; yani ticari araç olarak mı, hususi araç olarak mı kullanılacağı da kasko değerinde fark yaratır. Sigorta şirketi, kasko değerini belirlerken ayrıca ruhsat sahibinin bilgilerini de dikkate alır. Yaş, meslek, bulunulan il, kaç yıldır ehliyete sahip olunduğuna ilişkin unsurlar kasko değerini etkiler. Örneğin; İstanbul , Ankara , İzmir gibi kalabalık bir ilde ikamet etmek, trafikte kaza riskini artırdığı için fiyatı da artırır.


Kasko teminatları nelerdir?


Aracınıza trafikte ya da park halindeyken başka bir aracın çarpması, başka bir araç ile çarpışma, çalınma ve yanma Kaskonun ana teminatlarıdır. Ayrıca kaskonuza deprem, sel gibi doğal afetler , grev ve terör teminatları dahil ederek koruma kapsamını genişletebilirsiniz. Teminatların yanında çekici, ikame araç, lastik değişimi gibi hizmetlerle de kaskonuzu yıl boyu her zaman kullanabilirsiniz.


Kasko alırken nerelere dikkat etmeliyiz?


Kasko alırken öncelikli olarak sunulan teminatların sizin için yeterli olup olmadığını incelemeli ve poliçenizi detaylı okumanızı önemle hatırlatırız. Kaskonuzu aldığınız şirketin anlaşmalı servis ağının yaygınlığını, hasar anında ek olarak hangi hizmetlerin sunulacağını çekici ve ikame araç gibi hizmetleri de sormalısınız. Meslek indirimi gibi indirimler sağlayan şirketleri fiyat avantajı sunması açısından tercih edebilirsiniz. Can-Atar Sigorta hem genişletilmiş kasko ürünü , hem tutumlu kasko ürünü , hem pert hasar kasko ürünü , hem de mini kasko ürünü gibi birçok tercih edebileceğiniz hizmeti ile tek tıkla yanınızda.

Kasko Sigortası hakkında canlı destek almak için buraya tıklayın.

Kasko Sigortası teklifi almak için buraya tıklayın.