Whatsapp Facebook Facebook Facebook Seyahat Sağlık Konut Hasar Anında Poliçemi Hatırlat Poliçemi Hatırlat SSS SSS Telefon Facebook Twitter Instagram Linkedin
WhatsApp ile Canlı Destek

Mini Kasko Nedir?

MİNİ KASKO NEDİR?

Trafik poliçeniz olup; kasko poliçeniz olmaması halinde ve belirli kriterlere sahip olmanız durumunda Mini Kasko yaptırabilirsiniz.

Mini Kasko ile ilk ateş esaslı olarak çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma risklerine karşı aracınız güvencededir. Dilerseniz  ferdi kaza ve ihtiyari mali mesuliyet teminatları ve kapsamlı asistans hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar ile ödemenizi taksitlendirmeniz de mümkün.

Çift Taraflı Çarpışma

Çift taraflı çarpışma teminatı; sigortalı aracın karayolunda kullanılan motorlu-motorsuz araç veya araçlarla çarpışması ve araç veya araçlar tarafından çarpılması durumunda oluşacak hasarları kapsar.

Çalınma

Sigortalıya ait aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüsü sonucu uğrayacağı maddi zararları teminat kapsamındadır. Aracı çalan hırsızların yapacağı kazalara bağlı olarak araçta oluşacak ziyanlar, hırsızların emniyet güçlerince yakalanması koşuluyla poliçe kapsamında temin edilmiştir. Ayrıca aracın anahtarla çalınması veya çalınmaya teşebbüsü durumunda oluşabilecek zararlar da teminat kapsamında yer almaktadır.

Yanma

Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj ile bunları önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelecek yangın hasarları teminat kapsamındadır.

Ferdi Kaza

Araç gerek hareket halinde, gerekse park halinde iken, aracın bakımı yapılırken veya araca inilip binilirken meydana gelecek bir kaza sonucunda, poliçede belirtilen araçta seyahat eden ve poliçede adedi belirtilen sürücü ve diğer yolcuları; Ölüm, Sürekli Sakatlık ve teminat verilmiş ise Tedavi Masrafları hallerine karşı güvence altına alır.

MİNİ KASKO TEMİNAT DETAYLARI

İhtiyari Mali Mesuliyet

Sigortalı aracın kullanılmasından doğan ve Karayolları Trafik Kanunu ve Umumi Hükümlere göre aracın işletenine düşen hukuki sorumluluğu ve bu poliçede teminat kapsamında olmak şartıyla, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (Trafik) limitlerinin üzerinde kalan kısmını, poliçede yazılı limitlere kadar temin eder. Her türlü değer kaybı talepleri teminat haricidir.

Asistans Hizmetleri

Aracın Çekilmesi Hizmeti; Aracın hareketsiz kalmasına yol açan veya trafikte güvenli sürüşü engelleyen arıza veya kaza durumunda en yakın yetkili veya anlaşmalı servise çekilmesi kaza durumunda yılda 4 kez, arıza durumunda yılda 2 kez olmak üzere her bir çekim hizmeti için belirlenen limitlere kadar karşılanmaktadır.

Aracın Kurtarılması Hizmeti; Aracın devrilme veya şarampole yuvarlanma nedeniyle hareketsiz kalması durumunda, aracın kurtarılması ve sonrasında yoluna devam etmesi için uygun bir yere konulması için gerekli organizasyon yılda 1 kez olmak üzere belirlenmiş limitler dahilinde teminat altındadır.

Kiralık Araç Hizmeti; Kaza sonucu hareketsiz kalan aracın onarım süresinin 24 saati geçtiği durumlarda, kazanın oluş yeri dikkate alınmaksızın olay başına azami 3 gün süre ve poliçe vadesi içinde azami 2 sefer ile sınırlı olmak üzere ikame araç sağlanmaktadır.