Whatsapp Facebook Facebook Facebook Seyahat Sağlık Konut Hasar Anında Poliçemi Hatırlat Poliçemi Hatırlat SSS SSS Telefon Facebook Twitter Instagram Linkedin
WhatsApp ile Canlı Destek

Kasko Sigortası

NEDEN KASKO YAPTIRMALIYIM?

Aracınızın çarpma, çarpışma, çalınma, park halinde oluşacak zararlar, cam kırılması, anahtar kaybolması gibi çok sayıda riske karşı "Kasko Sigortası" ile güvence altına alabilirsiniz. Günümüzde doğa olaylarının yarattığı hasarlar, kazalar, park halindeyken verilen zararlar ile kasko sigortaları olmazsa olmaz bir hale geldi. 

                                                       


Kasko Poliçesi Teminatları Nelerdir? 

Kasko poliçenizi temel risklerinize göre sınırlandırabilir veya tüm teminat kapsamını içeren full kasko paketini seçebilirsiniz. Burada uzman sigortacımız bilgilerinizi aldıktan sonra sizi yönlendiriyor, risklerinizi ve ihtiyaçlarınızı hatırlatıyor olacaktır. Örneğin büyük şehirde veya halk hareketlerinin, terör olaylarının olduğu bir semtte yaşıyor, özel otoparkınız yoksa terör teminatı, cam kırılması gibi teminatlar sizin için önemli olacaktır.

Yine büyük şehirlerde kullanan sürücüler için çekici hizmeti, araçsız kalmayacak durumda iseniz ikame araç gibi detaylar önemli olacaktır. 

  • 10 yaşa kadar eskime payı düşülmeden tam ödeme, 
  • Sel ve su baskını teminatı 
  • Grev, lokavt, kargaşalık, halk ve terör teminatı, 
  • Enflasyon koruma teminatı, 
  • Yeni değer klozu,
  • Araçta yolculuk edenleri ve sürücüleri kazalara karşı koruyan Ferdi Kaza Sigortası, Deprem teminatı,
  • Üçüncü şahıslara verebileceğiniz maddi ve bedeni zararların, Zorunlu Trafik Sigortası teminat limitleri üstünde kalan kısmının güvencesi,
  • Anahtar kaybolması – çalınmasında anahtarın yeniden kopyalanması, alarm ve immobilizerın yeniden kodlanması, komple kilit değişimi, 
  • Cam kırılması, lastik değişimi ve sigara yanığı gibi mini onarımlar 

Kasko Sigortası Fiyatı Nasıl Hesaplanır? 

Kasko poliçesi için sigorta yaptıranın kimlik numarası, aracın plakası ve şasi numarası alınır. Sürücünün kaza geçmişi (hasarsızlık durumu), yaşı, cinsiyeti gibi kriterler risk durumunu belirler. Bu kriterler sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir ve her sigorta şirketinde farklı fiyatlar hesaplanabilir.  

Sigortacımız sizi hasar durumunda alacağınız hizmete, teminat limitine, ihtiyacınız doğrultusunda gerekenlere karşı bilgilendiriyor olacaktır.  

Kasko sigortanızı tek seferde taksitli veya peşin olarak satın aldıktan sonra, 1 yıl boyunca poliçenizde yer alan hasarlar karşısında kullanıyor olacaksınız. Acentemizde kredi kartlarına taksit seçeneği sunulmakta; poliçeniz telefon, mail ile yapılabilmektedir.  

Hasar Durumunda Ne Yapacağım? 

Hasar durumunda yetkili ve anlaşmalı servislerde aracınızın hasarlarının onarımını yaptırabilirsiniz. Hasar durumunda acentemizde müşteri temsilcimiz tarafından yönlendirmeleriniz yapılıyor olacaktır.